Antoni Mazurek 2019-06-14 0 komentarzy

Profesjonalne piaskowanie w Warszawie

Profesjonalne piaskowanie w Warszawie

Choroby zębów i dziąseł kojarzą się przede wszystkim z bólem, który nie pozwala normalnie funkcjonować. Jednak wiele osób szuka pomocy także ze względów estetycznych – ich uśmiech w niewielkim stopniu przypomina ten wymarzony, „hollywoodzki”. Takie problemy jak przebarwienia czy ubytki często są bezpośrednio związane z chorobami, dlatego warto z nimi walczyć tak dla wyglądu, jak i zdrowia.

Qdent.pl jest profesjonalną kliniką dentystyczną, która w swojej bogatej ofercie posiada między innymi piaskowanie w Warszawie. Nazwa zabiegu nie budzi powszechnych skojarzeń – to nie rwanie czy wstawianie plomb, z którym w życiu spotyka się praktycznie każdy pacjent. Oprócz piaskowania często w ramach kompleksowego zabiegu proponuje się skaling oraz lakierowanie. Warto wiedzieć, na czym polegają wyżej wymienione czynności przeprowadzane w nowoczesnych klinikach dentystycznych.

Piaskowanie służy usuwaniu osadów z płytki nazębnej. To naturalne, że na zębach gromadzi się kamień, który warto usuwać, aby cieszyć się z estetycznego kolorytu. Służy do tego profesjonalny piasek dentystyczny. Piaskowanie jest w zasadzie uzupełnieniem skalingu, czyli zabiegu usuwania kamienia nazębnego ze szczególnym uwzględnieniem szyjek zębowych. To kwestia nie tylko wyglądu, ale przede wszystkim zdrowia. Skaling przeciwdziała chorobom dziąseł i próchnicy, bo w kamieniu rozwijają się szkodliwe bakterie.

Powyższe zabiegi warto uzupełnić lakierowaniem, czyli zabiegiem polegającym na nałożeniu fluoru w wysokim stężeniu. Szkliwo staje się dzięki temu wytrzymalsze – zarówno jeśli chodzi o ochronę przed bakteriami, jaki uszkodzeniami czysto mechanicznymi.

Skomentuj, jeżeli uznałeś artykuł za przydatny!