Olga Marciniak 2019-04-09 0 komentarzy

Usuwanie DPF

Usuwanie DPF

Jedną z zalet pojazdów napędzanych ropą naftową jest niższe spalanie w porównaniu z silnikami benzynowymi. Fakt ten jednak przestał być tak dużym atutem w momencie, kiedy ceny ropy gwałtownie wzrosły i znacznie przewyższyły cenę paliwa bezołowiowego. Do tego auta z dieslem ulegają częściej awariom co zostało potwierdzone niezależnymi badaniami.

Kierowcy baczniej przyglądają się swoim autom próbując zniwelować zagrożenia. Pomocna okazuje się szeroka diagnostyka samochodowa, którą można przeprowadzić w firmie Electric-Tech. Dysponując odpowiednim wykazem usterek można zdecydowanie szybciej przystąpić do naprawy czym można zapobiec kolejnym usterkom.

Prezentowana firma oprócz sprawdzania pojazdów pod kątem usterek specjalizuje się także w usuwaniu filtrów cząstek stałych, które w nowoczesnych dieslach były i są montowane fabrycznie. Awaria systemu wydechowego w tym przypadku wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, który może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. To duża wartość, która stanowi nierzadko większą część wartości pojazdu. Firma przeprowadza usuwanie dpf oraz konfiguruje komputer pokładowy tak, aby nie pokazywał on jego braku. 

Po operacji usunięcia filtra kierowcy mogą się cieszyć z poprawy parametrów jezdnych. Odczuwalne jest niższe spalanie już na niewielkich odcinkach, lepsza praca silnika oraz niżesz zużycie oleju. Podobne objawy są widoczne przy usunięciu z auta zaworu egr, który także może powodować wiele problemów technicznych. Pozbycie się obu elementów sprawia, że auto odzyskuje swoją pierwotną sprawność. 

Skomentuj, jeżeli uznałeś artykuł za przydatny!